Lezing a.d.h.v. 2 films over “De Groote Peel” en “De vlucht van de kraanvogels”

Spreker: Cor Speek

Film 1. De Groote Peel.
Beelden van de flora en fauna in De Groote Peel. De film laat prachtige beelden zien van de flora en fauna in dit bijzondere hoogveengebied. Het waren de kraanvogels die mij naar de Peel lokten. In 1997 zag ik ze voor het eerst. Een groep van 32 kraanvogels streek neer op een pas geoogste maïsakker. Hun majestueuze vlucht en adembenemende roep waren een openbaring voor mij. Sindsdien bezoek ik de Peel meerdere malen per jaar om er te filmen. En uiteraard komen er dan niet alleen kraanvogels in beeld.

Nationaal Park De Groote Peel bestaat grotendeels uit een aaneengesloten restant hoogveen en dat is best zeldzaam in Nederland. Deze bijzondere natuur kent uiteraard ook een grote verscheidenheid aan flora en fauna. In de film zijn behalve veel voorkomende planten, ook specifieke hoogveenplanten zoals diverse soorten veenmos, zonnedauw en lavendelheide te zien. Daarnaast bijzondere broedvogels zoals de geoorde fuut, de nachtzwaluw en de roerdomp. Ook zeldzame vlinders en libellen komen voorbij.
Deze film is bewerkt met beeldmateriaal uit verschillende jaren en is voltooid in 2015. En toont de vier seizoenen. Hij is tevens voorzien van filmmateriaal dat is opgenomen in oktober 2015. De film is gemonteerd in HD-kwaliteit. Alle beelden van mijn vorige Peelfilm zijn vervangen door nieuwe opnamen. Enkele onvervangbare beelden zijn opnieuw gebruikt. De film duurt 46 minuten en wordt ondersteund met tekst, die voor deze versie opnieuw is ingesproken. Zodra ik weer aanvullend filmmateriaal heb, wordt deze aan de film toegevoegd.

Camera /Montage Cor Speek Tekst en Commentaarstem Celien van Meurs – Savenije


Film 2. De vlucht van de kraanvogels

We volgen het leven van deze vogel als hij wegtrekt naar het zonnige zuiden. Er bestaan twee routes die de kraanvogels gebruiken tijdens hun trek naar het zuiden. De een gaat via het westen, de andere gaat via een oostelijke  route. De westelijke route  gaat via Zweden, Duitsland, Frankrijk en Spanje verder naar Afrika. Ieder najaar bezoek ik een gebied waar ik de kraanvogels kan waarnemen en filmen. Zodra ik weer aanvullend  filmmateriaal heb, wordt deze aan de film toegevoegd of vervangen. De film duurt
43 minuten en is bewerkt november 2024.

Camera /  Montage  Cor Speek Tekst en commentaarstem Marianne Peters


Aansluitend op deze lezing met twee prachtige films is er zaterdag 19 september een excursie naar de Groote Peel. Meer informatie hierover vindt u op onze website bij het overzicht van de excursies.

Vooraf aanmelden voor deze lezing via onderstaand formulier. We vragen een bijdrage in de kosten van € 5,- aan niet-leden van KNNV. Na aanmelding ontvangt u een bevestiging van uw deelname en een betaalverzoek voor niet-leden.

Lezing films over “De Groote Peel” en “De vlucht van de kraanvogels”

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Naam(Vereist)
Adres(Vereist)
Ik ben lid de KNNV:(Vereist)

Datum & tijd
do 17 september 2026 van 20:00 tot 22:00
(Vertrek)plaats

Gebouw “D’n Aard”, Ariespad 5, 5503 EZ Veldhoven