Excursie naar het Leudal in Limburg

Thema: Beekdal
Leiding: Freek Smedema en Natascha Jaegers
Duur: Tussen de 6 (halve dag) en de 13 kilometer (hele dag).
Ter plekke wordt, in overleg, besloten hoeveel kilometer we wandelen. Je kunt altijd voor de kortere route kiezen, na de eerste zes kilometer zijn we weer in de buurt van de parkeerplaats (met horeca). Houd daarmee wel rekening met samenrijden.

Het Leudal is een uitgestrekt natuurgebied van ongeveer 900 hectare, waarvan 500 hectare als reservaat wordt beheerd door Staatsbosbeheer. In dit gebied bevindt zich de prachtige Sint Ursulamolen, ook bekend als de Leumolen. Het dal is een hooggelegen natuurgebied op de westelijke oever van de Maas. De route voert door het mooie, typische rivierweide-landschap langs de loop van de Tungelroyse beek en de Zelsterbeek.

De beekdalen in het Leudal zijn schilderachtig en worden gekenmerkt door natuurlijke bossen met Hazelaars, Berken en Wilgen. In de loop der eeuwen heeft het water diepe insnijdingen in het landschap gevormd, resulterend in ravijnachtige structuren. Op de overgang van hogere naar lagere gronden hebben regenstromen holle wegen uitgesleten. Het gebied is rijk aan vogels, waaronder IJsvogel, Grote Gele kwikstaart en 5 soorten Spechten.

Excursie naar het Leudal

Naam(Vereist)
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Datum & tijd
za 22 maart 2025 van 9:00 tot 14:00
(Vertrek)plaats

9:00 uur - Gerardusplein Eindhoven (parkeerplaats zuidzijde)
of
10:00 uur - Bezoekerscentrum Leudal, Roggelseweg 58, 6081 NP te Haelen