Thema: Landschap, Vogels, Flora.
Leiding: Rob en Annemieke van Vucht.
Duur Hele dag, rond 17:00 uur terug.
In Nationaal Park De Meinweg (grotendeels ook Natura 2000-gebied) treffen we een veelheid aan landschappen aan: heide, hoogveen, beekdalen, broekbossen, loofbossen en (productie)naaldbossen. Dit alles in een terrassenlandschap waar de loop van de Maas in de loop der tijden heeft gezorgd voor hoogteverschillen tussen relatief vlakke gedeeltes.
Naast een grote variatie in flora biedt dit gebied als we geluk hebben ook de kans om bijzondere fauna zoals Adders tegen te komen. Daarnaast leven er ook vele soorten reptielen en amfibieën. De noordoosthoek, aan drie kanten omgeven door Duitsland, staat bekend als het Wolfsplateau, met een hoogte van 80 meter boven NAP. Het is in cultuur gebracht en aan de rand ervan lag de laatste Nederlandse staatsmijn, Beatrix, die nooit echt gefunctioneerd heeft. Dit stuk valt weliswaar buiten het Natura 2000-gebied maar is een bekende pleisterplaats voor trekvogels, vooral ganzen.
We maken een wandeling van ca. 9 km door het noordelijke deel, de Herkenbossche Heide, tot dicht bij het Wolfsplateau. We komen daarbij o.m. langs de fotogenieke Rolvennen, omringd door natte vegetatie.